אם אתם מתגוררים בבניין דירות ישן, אתם בוודאי מבינים כי עלייה וירידה במדרגות בכל יום עלולה להקשות על חיי היום יום שלכם ולהוריד עד מאד את איכות החיים. עם זאת, למזלנו,  באמצעות התקנת מעליות המתבצעת על ידי חברות מקצועיות: ניתן להקל על ההתנהלות בבניין, לאפשר איכות חיים טובה יותר, כמו גם להעלות את ערך הדירות ב 20 אחוזים לפחות! אבל מה צריך לדעת על התקנת מעליות והדרך לעשות זאת נכון? הכל בהמשך.

התקנת מעליות – למה צריך לשים לב?

עלויות – כדי להתחיל את ההליך ולהבין מהן העלויות של התקנת מעליות: חשוב לבחור בחברות מקצועיות בתחום האמור ולקבל כמה וכמה הצעות מחיר לרכישת מעלית והתקנה, שימו לב כי החברה שאתם בוחרים מקצועית ויכולה להעניק שירותי תיקונים ותחזוקה למעלית בעת הצורך.

קבלת אישורים – חשוב לדעת כי במבנים ישנים שנבנו לפני שנת 1974 שאין בהם מעלית כמו גם בבתים פרטיים או בכל מבנה נטול מעלית, יש לקבל אישור של הרשויות המקומיות להוספת מעלית, כמו גם שאת תכניות המהנדס של החברה אותה תבחרו על מנת שתבצע את ההתקנה, תצטרכו להגיש אל מהנדס העיר על מנת שמחלקה זאת תבדוק את התכנית ותאשר אותה.

סוג המעלית – החליטו איזה סוג מעלית תרצו ובאיזה גודל כיום ישנן מעליות בגדלים שונים כמו גם מעליות שקופות, אטומות, חיצוניות, או פנימיות. נסו באמצעות אנשי המקצוע המומחים בתחום לבחור נכון את המעלית כך שתתאים לצרכים שלכם ושל השכנים, כמו גם שתתכתב בצורה טובה עם מראה ועיצוב הבניין.

הסכמת השכנים – כדי להתקין מעליות במבנים ישנים שלא קיימת בהם מעלית: חשוב לקבל את הסכמת השכנים כי הרי מדובר בהוצאה כספית שכולם צריכים להשתתף בה במידה זאת או אחרת, לכן יש לכנס אסיפת דיירים להודיע אודות היוזמה לבצע המתקנת מעלית במבנה, תוך שכדי לבצע התקנת מעליות בכל מבנה בארץ דרושה הסכמה של שני שליש מהדיריים לביצוע הפעולה. חשוב לדעת כי חלוקת התשלומים מתחלקת על פי מיקום הדירות, בזמן שדיירים שגרים בדירות הגבוהות היותר ישלמו את החלק הגדול יחסית, בעוד שדירות תחתונות ישלמו פחות.

בטיחות ותווי תקן – כאשר אתם מבצעים את התקנת המעלית על ידי חברות מקצועיות המומחיות בתחום, שימו לב כי אתם מקבלים מהחברה תכנית הנדסית מקצועית ומתאימה להתקנת המעלית במבנה שלכם, כמו גם שיש לבדוק כי החברה עובדת על פי כל תווי התקן המחמירים תוך ווידוא כי המעלית מתאימה למידות הנכונות של המעלית ולשלל תנאי הבטיחות ותווי התקן הדרושים.

לסיכום, כדי להתקין מעלית בצורה נכונה ובטיחותית, יש לפנות לשכנים, לחברות מקצועיות ולרשויות על מנת לבצע התקנת מעליות בצורה נכונה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.