להתחיל פרויקט בניה כולנו יכולים, המטרה היא גם לסיים אותו כמו שתכננו ובדיוק עבור זה אנחנו צריכים לידנו איש מקצוע מצוין בדמות של מפקח בניה.

תפקיד מפקח בניה – להיות שם לידכם לאורך כל הדרך

תפקידיו של מפקח הבניה הם רבים ומגוונים אך אם אנחנו צריכים להכניס הכל לכותרת אחרת גדולה זה להיות שם לידכם בכל רגע נתון במהלך הפרויקט ולספק לכם ביטחון ורוגע שהכול נמצא כל הזמן תחת שליטה. פרויקט בניה, גם אם מדובר בפרויקט לא עצום, טומן בתוכו אתגרים רבים ותמיד טוב שיש לידכם איש מקצוע איכותי ומנוסה שמכיר את המלכודות הקטנות והמכשולים שבדרך שיכולים לעשות את ההבדל בין פרויקט מוצלח מאוד – לפרויקט עם פוטנציאל אדיר שלא מומש.

אז מהו תפקיד מפקח בניה בפרויקט שלכם?

לבחור את אנשי המקצוע המתאימים

בהגדרה של תפקיד מפקח הבניה אפשר לומר שבחירת בעלי המקצוע היא כנראה הדבר החשוב ביותר. מפקח בניה למעשה רואה את הדברים גם כמתבונן מהצד אך גם כשותף מלא לתהליך הבניה ואם הקבלן, מהנדס הבניה, המעצב, הפועלים או כל איש מקצוע אחר לא יעשה את עבודתו כראוי זה יגזול ממפקח הבניה הרבה זמן מיותר וכמובן גם אנרגיה מיותרת. הרבה יותר פשוט למנוע טעויות וליקויים מלכתחילה ואם בוחרים את האנשים הנכונים התהליך מתגבש ללא טעויות וליקויים בכלל.

לבחור את החומרים הטובים ביותר

חומרי הבניה של היום שונים מאוד מחומרי הבניה של פעם וכיום יש סוגים רבים ואפשרויות מגוונות. תפקיד מפקח בניה בין היתר הוא לבחור את החומרים המובחרים ביותר אך במקביל את החומרים הלא יקרים כדי שתוכלו לחסוך בתקציב וכמובן לא לחרוג מהתכנית המקורית.

לבחור את התקציב הנכון

בהמשך לבחירת החומרים, האחריות על ניהול התקציב חלה גם היא על מפקח הבניה. הוא האיש שאמון על העניין והוא זה שאחראי להיצמד לתכנית הכלכלית המקורית שנקבעה מראש ולא לייצר חריגות משמעותיות. כמובן שפה ושם יכולות להיות סטיות קלות אבל אסור שזה יגיע למצב שאתם מוציאים פי שניים או פי שלושה ממה שתוכנן בהתחלה.

להוציא את האישורים בזמן

הבירוקרטיה הישראלית לא מקלה עם אלו שמעוניינים לבנות פרויקט של בניין מגורים או משרדים אבל גם את זה אפשר ולעבור בעזרת מפקח בניה מקצועי שמכיר ויודע בדיוק איך, כמה, למה ומתי להוציא את האישורים האלו.

לעיתים אנחנו מעט חוטאים בחטא היוהרה ובטוחים שאנחנו יודעים הכל. גם אם מדובר בתחום שלנו ועל אחת כמה וכמה כשלא מדובר בתחום שבו אנחנו עוסקים – מומלץ מאוד לקבל ייעוץ וסיוע מאנשי מקצוע איכותיים. כשמדובר על תפקידו של מפקח בניה – הרי שיש לו חשיבות עצומה בפרויקט הבניה שלכם.

כמו שלא יוצאים לקרב ללא התמגנות מתאימה כך גם לא מתחילים פרויקט בניה ללא מפקח בניה שיעזור לכם ויהיה שם תמיד עבורכם. למידע נוסף – נציגינו ממתינים לפנייתכם כעת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.