מהו קונסטרוקטור?

 

נשמע כמו מילה מפחידה שרק אנשי מקצוע יודעים את הפירוש שלה. בהחלט – ברוב המקרים, רק אותם האנשים שקשורים בצורה כזו או אחרת לתחום הנדסת בניין יודעים מהו קונסטרוקטור. במאמר זה נסביר בשפה פשוטה מה פירוש המילה ולמה חשוב לדעת מה זה.

 

אז מהו קונסטרוקטור?

כמו שכבר הצלחתם לנחש, בהחלט מדובר על מילה מקצועית בתחום הנדסת בניין ורק אנשים הקשורים לתחום זה (עובדים כמהנדסי בניין, לומדים את התחום באוניברסיטה או לקחו לפחות קורס אחד) יודעים מה פירוש המילה.

"מה הבעיה להיכנס לויקיפדיה או לדפדף באינטרנט ולבדוק את הפירוש המילה?" תשאלו. וזו שאלה הגיונית לגמרי, הרי כיום, כאשר האינטרנט זמין לכולנו ויש כל כך הרבה אתרים מקצועיים העוזרים לנו להבין מושגים חדשים.

זה נכון, אם תחפשו את המושג "קונסטרוקטור" ברחבי האינטרנט, סביר להניח שתתקלו בהסבר מפורט, אך הבעיה העיקרית היא, כי ההסבר משולב בהמון מושגים מקצועיים נוספים, מה שמקשה על ההבנה ולעתים קרובות גורם לגולשים פשוט ללחוץ על "איקס" ולסגור את העמוד מבלי להבין על מה מדובר.

אחרי מחשבות רבות, החלטנו לכתוב מאמר זה ולהסביר במילים פשוטות עם הדגמות מחיי היומיום, כך שכל אחד יבין – מהו קונסטרוקטור.

 

קונסטרוקטור – הסבר פשוט

במילים פשוטות, מדובר על איש מקצוע שהתפקיד שלו בחיי המבנים הינו חשוב מאוד. קונסטרוקטור הוא אדם אשר אמור לחשב ולתכנן את היסוד של הבניין/בית שהולך להיבנות.

תארו לעצמכם שאתם נכנסים לקניון, מסתובבים בין החנויות ועושים שופינג עם חבר שקבעתם כבר חודש מראש. פתאום, ללא שום התראה, הבניין מתחיל לרעוד וקורס בפתאומיות עקב משקל רב.

למען הסר ספק, מדובר על מצב תיאורטי בלבד, אך דבר זה יכול לקרות במציאות אם יבנו את הקניון ללא קונסטרוקטור או יתנו לאדם לא מקצועי לבצע את התכנון.

התכנון הנכון של הבסיס הוא כ-70 אחוז מהעבודה.

 

קונסטרוקטור ותקנים

בטח יצא לכם לשמוע בשנים האחרונות על רעידות אדמה שעלולות לקרות בארץ ישראל בגלל השבר הסורי. דברים אלו ורבים אחרים חייב לקחת בחשבון קונסטרוקטור מקצועי בעת התכנון של שלד הבניין.

לשם כך קיימים תקנים שעל פיהם הוא אמור לעבוד – לכן על איש המקצוע לדעת לחשב משקל, עומס על המבנה ועוד. הקונסטרוקטור משתף פעולה עם אנשי מקצוע נוספים, כגון יזמים ויועצי קרקע וביחד הינם מגיעים לתוצאה איכותית.

 

לסיכום,

אנו מקווים שהצלחנו להסביר בצורה פשוטה בליווי דוגמאות פשוטות מהו קונסטרוקטור.

 

 

 

קונסטרוקטור לתאורת תקרה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.