אם אתם מחפשים דירות למכירה בלוחות הנדל"ן וממש לא סגורים על העיר שתרצו לגור בה, יש כמה מדדים שיכולים לעזור. אכן, הבחירה בעיר המגורים בה תעבירו את השנים הקרובות איננה קלה או פשוטה, וכרוכה בהרבה מאוד התלבטויות. לצד השיקולים האישיים יש גם שיקולים הקשורים למחירי הדיור בעיר, וכן מידע על איכות החיים בה. כדי להקל עליכם את ההתלבטות, נביא להלן מספר פרמטרים שכדאי להתחשב בהם.

freepik

איפה הכי מחפשים דירות למכירה?

ישנם מדדים שונים המעידים עד כמה עיר כזו או אחרת מבוקשת, והם בהחלט יכולים לעזור בהתלבטות. כמובן שישנם שיקולים אישיים כמו חינוך, תקציב, מקום העבודה, מגורי המשפחה הקרובה וכדומה, אולם כעת נניח אותם לרגע בצד ונבחן אילו ערים יותר מבוקשות כיום.

כמובן, אם בודקים את המספרים נטו, ברור שתל אביב-יפו מובילה מבחינת הביקוש עבור דירות למכירה, וזהו פועל יוצא של כמות האוכלוסייה. אמנם, בירושלים מתגוררים יותר אנשים מתל אביב אולם הנתונים מראים שיש פי שניים יותר חיפושים אחר דירות למכירה בתל אביב, מה שבהחלט מעיד על ביקוש יותר גבוה באחרונה.

יחד עם זאת, הכמות אינה חזות הכל וישנה חשיבות גם לאיכות. אם ניקח למשל עיר כמו גבעתיים נראה של כל מודעה של דירה למכירה בעיר יש הרבה יותר קופצים ומחפשים. מדוע? לא רק בגלל איכות החיים אלא גם בגלל שבגבעתיים כבר כמעט ולא נותרו שטחים לבנייה חדשה, והמשמעות היא היצע נמוך מאוד של דירות למכירה.

לעומת זאת, אם נראה עיר כמו נס ציונה, שעל פניו אינה בעלת מוניטין גבוה במיוחד, נראה שדווקא כאן יש המון ביקושים על כל מודעה. מדוע? מפני שבשנים האחרונות נערכו מספר פרויקטי בנייה גדולים, הגיעו משפחות צעירות ממעמד כלכלי יציב ומבוסס, והשינוי הדמוגרפי גרם למשיכת משפחות דומות. אולם דווקא אז הסתיימה מגמת הפרויקטים והדבר יצר ביקוש גבוה יחסית לצד היצע נמוך.

עוד מדדים של דירות למכירה בערים השונות

מלבד מדדי הביקושים, ישנם פרמטרים ובדיקות נוספות שיכולים לתת לכם כיוון ראשוני. כך למשל, העלייה במחירי הדיור היא בהחלט מדד משמעותי שמעיד על הביקוש וכן על איכות החיים. מטבע הדברים, הביקוש והמחירים במרכז הארץ גבוהים בהרבה מבערי הפריפריה בדרום ובצפון. עוד מדד חשוב נוגע לכמות מבקשי העבודה וכמות המשרות הפנויות בתחומים הרלוונטיים לכם, כפי שניתן למצוא באתרי העוסקים בגיוס והשמת עובדים.

עוד מדדים שחשוב לשים לב אליהם הינם סביבתיים. לדוגמא, ניתן למצוא בדיקות רבות מתחנות המנטרות את איכות האוויר בעיר, וניתן למצוא לא מעט מידע על היקף השטחים הירוקים בכל עיר. בנוסף, תמיד כדאי לעיין בסקרי שביעות רצון לגבי החיים בערים השונות. אמנם סקרים ומדדים אלו לא יביאו בהכרח להחלטה הסופית, אבל הם יכולים להעלות אתכם על הכיוון הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.